Ekologicznie = Ekonomicznie - wyniki konkursu

LHania jest jeszcze za młoda by znać i rozumieć pojęcie ekologii czy ekonomii, ale wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie...Dlatego też pokazujemy Młodej o co chodzi z prądem, że raz jest, a raz go nie ma. Że balo* razświeci, a raz nie. Opowiadamy też dlaczego tak się dzieje. Na razie to nasz jedyny sposób na zaznajomienie Hani z energią, ekologią i ekonomią. 

W jaki sposób będziemy uczyć ją gdy podrośnie? Na pewno przez dawanie dobrego przykładu. Nie lubię gdy światło świeci się bez potrzeby. Gorzej z innymi sprzętami, bo lubię jak coś za uchem brzęczy. Nie mniej jednak staram się by dom nie był rozświetlony tysiącem świateł, by w użyciu nie były wszystkie sprzęty, w dodatku toczę odwiedzną wojnę ze Ślubnym o wyjmowanie wtyczki ładowarki z kontaktu....

Teraz też zostałam zainspirowana tą wypowiedzią, która od razu stała się moim faworytem w konkursie. 


Pojęcie energooszczędności jest niezrozumiale dla wielu dorosłych, a co dopiero małych dzieci. W związku z tym naukę tą należy rozpocząć jak najwcześniej.

Rewelacyjnym sposobem jest opowiadanie bajek i opowieści o dobrych postawach, np.: Opowieść o jeżyku, który gasił światło na noc, żeby świetliki miały zajęcie. Albo bajka o kotku, co nie zostawiał włączonego radia kiedy wychodził z domku, bo lubił jak w czasie jego nieobecności muzykę tworzyły świerszcze. 

Przekazujemy tą wiedzę podczas wykonywania codziennych czynności, tak banalnych jak mycie rąk, kąpieli, używania sprzętów napędzanych energią elektryczną. 

Mamy nadzieję, że dzięki temu zasiejemy małe ziarno, które w przyszłości da duży plon energooszczędnych zachowań naszej córki.


To wypowiedzi Mio i Mao, za którą serdecznie dziękuję!

Jako, że nagród ufundowanych przez Boscha jest 5 a odpowiedzi, niefortunnie niestety, 6 wybór najlepszych odpowiedzi jest ciężki... Chciałabym nagrodzić wszystkich, ale nie mogę. 
Zestaw Rycerza Zielonego Królestwa wędruje zatem do:

- Mio i Mao
- Joanny P.G
- Dagmary Głowani
- Moniki K.
- Mama Misi i Tosi

Prosimy o przesłanie adresów na maila: ania_jarmula@wp.pl


 Dziękujemy Boschowi za wspólną zabawę i za nagrody.

Co do sprzętu Boscha, to trzeba przyznać, że firma stara się by sprzęt projektowany był zgodnie z ekologicznymi trendami. Urządzenia Boscha są wydajne w pracy, a oznaczenia energooszczędności sięgają oznaczenia A+++, co w praktyce oznacza zużycie energii mniejsze o 50% w porównaniu do klasy A (porównanie to dotyczy chłodziarek). 

Z kolei Zmywarki ActiveWater z systemem suszenia EcoZeolith ® znacząco redukują zużycie energii elektrycznej,bo aż do 30% energii mniej (0,67 kWh / załadunek 13 kompletów naczyń) w porównaniu do klasy A.

Szkoda, że nie trafiłam na te informacje kiedy wybieraliśmy lodówkę...niestety nasza się popsuła oodczas transportu do Anglii...wezmę to pod uwagę przy kupnie zmywarki. To jesdno jest pewne!!!

Kupując sprzęty AGD szukajcie tego znaczkaPowięcej informacji zajrzyjcie na: 
http://www.bosch-home.pl/green-technology.html

Zarówno wpis jak i konkurs sponsorowane są orzez markę Bosch.* po Hankowemu lampa

3 komentarze:

Każdy komentarz niebędący obelgą dla mnie i moich czytelników jest ważny i mile widziany! Dziękuję za "nakarmienie" mojego bloga:)